Mezinárodně chráněný název chovatelské stanice Lovely Gold byl přiznán dne 10.07. 2012 pod číslem registrace  538/12.

Chovatelská stanice zlatých retrieverů

 

 

Prvním retrívřím členem naší rodiny se stala fenka Iskandar the Best Gold, která byla dárkem mému manželovi k  narozeninám. To,  že retrieveři jsou psi se zlatým srdcem, nám Barunka dokazovala každým svým skutkem . Pro nás bylo toto plemeno nové, takže celá rodina včetně dcery zjišťovala jakou skvělou kámoškou může naše „Barunka“ (tak si jí manžel pojmenoval) být.

Bohužel při doručení výsledků RTG vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů  od MVDr.  Snášila s výsledkem  4/4  jsme po konzultaci s veterinářem nechali Barunku vykastrovat. Po operaci šedého zákalu jsme konstatovali, že je to stále ta naše Barunka a součást naší rodiny, že ji neskutečně milujeme a bude nás obveselovat i bez toho, že se od ní dočkáme štěňátek. Hlavně, aby byla s námi co nejdéle a bez zdravotních komplikací.

Později, když můj úžasný kříženeček  Nunýs odešel ve 14,5 letech (z toho 4 roky žil z důvodu operace páteře na invalidním psím vozíčku) za duhový most a to  dne 25.12.2009, začala jsem i já přemýšlet o parťačce pro mě.  Vzhledem k tomu, že jsme se do plemene retrieverů zamilovali, v květnu 2010 jsme si jeli pro Beauty Queen Forever My do Bzence k paní Gabrielové. Majda, jak jsem svojí psí holku pojmenovala, mi již od začátku vynahrazovala vše, co jsem si Nunýskem za poslední roky prožila. Byla to prostě moje úžasná Majdule, Majdoš...

A vzhledem k tomu, že jsem chtěla s Majdou zkusit i výstavy, hned  o prázdninách 2010 jsme vyrazily na naši první výstavu, kde jsme obdržely hodnocení VN a krásný posudek. Tím pádem bylo rozhodnuto  a obě jsme si začaly výstavy užívat.

 

Zlatí retrívři nejsou předurčeni k tomu stát se hlídacími psy, a pokud uvážíme velikost jejich srdce a nezdolnost jejich radosti ze života, dojde nám, že spíše zaštěkají, než kousnou, a spíše olíznou ruku na pozdrav, než zašťekají. Navzdory své velikosti se domnívají, že jsou postelovými mazlíčky, a navzdory tomu, že jsou psi, se domnívají, že jsou lidé. Téměř o každém člověku, kterého potkají, okamžitě usoudí, že je skvělým potenciálním parťákem na cestě za dobrodružstvím.